Współpraca i wzajemne wsparcie jest dla nas bardzo ważne - dlatego z chęcią zasponsorowaliśmy zakup meczowych strojów sportowych dla drużyny Siatkarek z SKF KS Poznań.

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, sfinansowaliśmy zakup podręczników szkolnych dla dzieci pochodzących z Ukrainy, które dołączyły do jednej z poznańskich szkół podstawowych.

Wierzymy, że integracja z grupą jest podstawą zadowolenia z funkcjonowania w szkolnej klasie. Tym samym udzieliliśmy pomocy finansowej dzieciom pochodzącym z Ukrainy, które dołączyły w trakcie roku szkolnego do jednej z poznańskich szkół podstawowych. Środki zostały przeznaczone na sfinansowanie udziału w wyjeździe dzieci na zieloną szkołę.

W styczniu 2022 r. dzięki wsparciu fundacji, młody, świetnie zapowiadający się zawodnik karate miał szansę wziąć udział w zimowym obozie treningowym karate tradycyjnego.

Wielokrotny medalista zawodów okręgowych coraz śmielej stawia kroki na drodze do uzyskania czarnego pasa.

Wspieramy młodych sportowców.

Dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego - "Poznańskiej 13" zakupiliśmy bramkę sportową z atestem. Dzięki temu najmłodsze grupy mogą bezpiecznie trenować.

Wspierając dzieci trenujące w "Poznańskiej 13" koszykówkę, opłaciliśmy koszty organizacji dodatkowych zajęć sportowych.

Dla tych, którzy w poniedziałek są trochę nie w sosie:

„Szaleństwem jest wciąż robić to samo i oczekiwać innych rezultatów”.

...iii dlatego czasem potrzebna jest mała odmiana.

Albert Einstein

W niedzielę nasza dzielna Kasia zabrała naszego podopiecznego - Stasia na wystawę Lego w Centrum Handlowym Plaza .

Już w drodze na wystawę Stasiu i jego niesamowita pasja zrobiła duże wrażenie. Jak sam mówi – „O dinozaurach to ja mogę gadać cały dzień”. Kiedy wkroczyliśmy w świat klocków Lego Stasiu nie mógł się nadziwić jak to wszystko jest zrobione. Największą atrakcją dla Stasia były bez cienia wątpliwości wystawy z dinozaurami i smokami. Słychać było tylko okrzyki „ Ooo Pterodaktyl! A tu Triceratops, a widziałaś ciociu tego Tyranozaura!”
W drodze powrotnej nie zabrakło wspinania po skałkach w miejscowym parku oraz obsypywania się liśćmi.

Patrząc na uśmiech Stasia cel został osiągnięty.

Swoją droga niesamowite jakie rzeczy można stworzyć z klocków...

Dziś Zygzak został zaproszony na urodzinki Zuzi do hospicjum.

Hospicjum Palium jest jednostką Organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.

Przed imprezą odwiedziłyśmy sklep zabawkowy…OGROMNY…zabawki ,słodycze, kolorowanki w jednym miejscu …to się nazywa manipulacja podświadomością.

Na szczęście wspierałyśmy się z Kasią wzajemnie i wyszłyśmy ze sklepu zwycięsko czyli zakupiłyśmy tylko to co zaplanowałyśmy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Basi.

Chociaż miejsce mentalnie „trudne” bardzo przyjemne.

Coś w tym jest ,że to nie miejsce lecz ludzie tworzą atmosferę ciepłą, przyjazną –motylkową bowiem to właśnie w tym miejscu jak  w żadnym innym odczuwa się działalności zwykłych ludzi, którzy czynią niezwykłe rzeczy, motylkowi wolontariusze.

Ten dzień zapoczątkował również naszą znajomości ze Stasiem…niesamowity chłopiec.

9 letnia Weronika jest wielką miłośniczką koni, dlatego też postanowiliśmy umożliwić jej rozwój pasji podczas półkolonii organizowanych przez Stajnię Marcelin. Podczas tygodnia nauki oraz dostosowania nauki do indywidualnych umiejętności każdego dziecka, dzięki czemu naprawdę sporo się nauczyła. Ponadto nie zabrakło zajęć teoretycznych w jaki sposób należy dbać o konie, ich zachowania i hodowli. Uczestniczyła też w wycieczkach rowerowych, a nawet wędkowała – własnoręcznie robioną wędką. Tydzień był intensywny, ale pasja na twarzy Weroniki podczas pogłębiania swojej wiedzy oraz umiejętności nie znikała nawet na chwilę.